Poniżej prezentujemy powody, przez które uważamy, że kamień naturalny jest najlepszym materiałem na blaty kuchenne i łazienkowe

 

W pełni naturalne pochodzenie i budowa oraz technologia produkcji wykorzystująca naturalne zasoby

Kamień jest stworzony przez naturę i nie ma w swoim składzie środków chemicznych a ingerencja człowieka ogranicza się do jego wydobycia, przetarcia bloków na płyty kamienne oraz dalej do jego pocięcia i obróbki, gdzie każdy z procesów wykorzystuje naturalne zasoby jak wodę i diament. W odróżnieniu od konglomeratów i spieków jego barwa, uziarnienie i użylenie nie jest wynikiem stosowanej technologi produkcji.

 

Brak działania wody na powierzchnię i strukturę kamienia

Kamień naturalny jest odporny na działanie wody co ma szczególne znaczenie przy instalacjach typu zlewozmywak. Niewytarta woda nie powoduje wniknięcia w strukturę kamienia i jej osłabienia. Nie powoduje też plam i zacieków na jego powierzchni. Ważne jest jednak, aby rodzaj i typ kamienia dobrać kierując się nie tylko względami estetycznymi i ceną, ale przede wszystkim brać pod uwagę rodzaj produktu oraz sposób eksploatacji.

 

Nie pali się

Kamień naturalny jest niepalny co czyni go dobrym materiałem przy kuchenkach.

 

Występuje w dużych formatach, co przekłada się na możliwe do uzyskania długości i szerokości elementów

Granity występują w dużych formatach, dzięki czemu możliwe jest osiąganie długości blatu nawet do 330 cm, obkładanie wysp o szerokości nawet do 200 cm czy wykonanie blatów dla kuchni w kształcie litery L bez podziałów.

 

Wiele możliwości kształtowania wyglądu jego krawędzi

Dzięki różnym narzędziom wykorzystującym zawsze tę samą zasadę – klient sam decyduje, czy woli wygląd krawędzi klasyczny prosty, czy np. angielski z zabolonymi krawędziami.

 

Możliwość wpływania na widoczną grubość blatów

Jego wizualną grubość można dowolnie kształtować, co oznacza, że z płyt o grubości 2 cm i 3 cm (grubości bazowe dla kamiennych blatów kuchennych) można stworzyć blat o zewnętrznej grubości np. 5 cm czy też 10 cm.

 

Jeden kamień – różne zastosowania

Z tego samego kamienia można wykonać nie tylko blat ale również utrzymując kolorystykę i jednolitość materiałową wykonać z niego również okładzinę ściany przy blacie (tzw. fartuchy i cokoły), parapet, posadzkę czy cokół dla szafek.

 

Brak problemów związanych z utrzymaniem czystości

Jest łatwy w utrzymaniu czystości i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Usuwanie zabrudzeń po ich powstaniu wilgotną szmatką powinno zapobiec ich wniknięciu w strukturę.

 

Zobacz jeszcze:

Galeria – Granity szczególnie polecane na blaty kuchenne i łazienkowe

Podstawowe obróbki krawędzi blatów z kamienia

Poradnik – Blaty kuchenne i łazienkowe z kamienia naturalnego

Lista Naszych Atutów

Blaty – Proces realizacji zamówienia

 

 

 

Nowości i promocje