Poniżej prezentujemy proces realizacji zamówienia blatów na przykładzie blatów kuchennych. Prosimy o zapoznanie się z poniższą treścią, co pozwoli na sprawną współpracę

 

Pierwszy kontakt z firmą – odwiedziny naszego zakładu

Proponujemy rozpocząć od odwiedzenia naszego zakładu produkcyjnego w Uścikowie koło Obornik (wielkopolskich).

Głowna siedziba firmy i zakład produkcyjny w Uścikowie k/Obornik – łącznie 4 tyś. m2 powierzchni sprzedażowej, produkcyjnej i magazynowej

Na pierwszą wizytę proszę przygotować rzut kuchni, na podstawie którego dokonamy wstępnej wyceny.  Należy również przemyśleć, czy i jakiego typu otwory będą wycinane w blacie, tj. czy będą wycinane otwory pod zlew – jeśli tak to ilu komorowy i jak montowany (nakładany/powieszany/ montowany na równi z blatem), czy będzie wycinany otwór pod płytę gazową/ceramiczną – jeśli tak to ilu palnikową, czy będą wycinane inne otwory tj. korek automatyczny, dozownik do płynu, otwory na gniazda, itp. Jest to niezwykle ważne ponieważ ilość i rodzaj otworów istotnie wpływa na cenę blatów z kamienia.

Podczas wizyty zostanie Państwu pokazany materiał oraz możliwości obróbki krawędzi. Doradca, wiedząc o Państwa preferencjach materiałowych, zaproponuje podział blatu. Uzgodniony zostanie też zakres potencjalnego zamówienia.

Plac magazynowy w Uścikowie k/Obornik – łącznie 3 tyś. m2 powierzchni składowej

 

Pierwszy kontakt z firmą  – rozmowa telefoniczna/mail

Jeśli nie możecie Państwo dojechać do naszego zakładu a jesteście Państwo zainteresowani naszymi usługami, w kontakcie z nami musicie Państwo dostarczyć nam wszystkie informacje opisane powyżej.  Wraz z rzutami kuchni oraz wszelkimi instalacjami montowanymi w blacie wraz z ich charakterystyką, prosimy o określenie Państwa preferencji kolorystycznych oraz stylu, w jaki chcieliby Państwo mieć wykonany blat (mile widziane zdjęcia). Wówczas doradca sam zaproponuje Państwu materiały, grubości i wykończenie.

 

Wycena wstępna

Na podany adres mailowy zostanie Państwu przesłana wstępna wycena, sporządzona w oparciu o otrzymane od Państwa informacje oraz wskazane typy materiałowe. Wycena zawiera zsumowany  koszt materiału, koszt cięcie, koszt obróbki, koszt wykonania otworów, oraz jeśli realizacja dotyczy kompleksowego wykonania prac, osobno zostanie podany koszt pomiarów, dowozu, rozładunku, montażu, materiałów pomocniczych.

Przykładowa wycena wstępna blatu granitowego wysyłana do klienta

 

Pomiary (dotyczy zamówień realizowanych kompleksowo)

Po zaakceptowaniu przez klienta wyceny wstępnej następują pomiary. Pracownik firmy zweryfikuje otrzymane od klienta wymiary, sprawdzi kąty ścian, naliczy przewieszenie blatu, sprawdzi wypoziomowanie szafek, potwierdzi obróbkę, umiejscowi otwory, dokona ostatecznego uzgodnienia dotyczącego podziału blatu, sprawdzi możliwości techniczne montażu i wniesienia elementów. Na pomiarach klienci muszą posiadać wszelkie elementy montowane w blacie – mile widziana jest kserokopia stron dotycząca wymiarów otworów. Jeśli sprzęty są montowane na równi z blatem kamiennym lub są podwieszane, nasz pracownik zabiera je ze sobą (są one nam niezbędne w procesie produkcji). Klient zostanie poproszony o zapłatę 200,00 zł tytułem pomiarów.

 

Wycena ostateczna

Na bazie pobranych wymiarów i ostatecznych uzgodnień sporządzana jest ostateczna wycena. Jeśli w pierwszym kontakcie dane do wyceny wstępnej zostały podane zgodnie z rzeczywistością, kwota wyceny ostatecznej nie powinna różnić się od kwoty z wyceny wstępnej.

 

Potwierdzenie zamówienia 

Celem potwierdzenia zamówienia zostaniecie Państwo poproszeni o wpłatę zaliczki na materiał.

 

Montaż blatu

W wyznaczonym terminie brygada montażystów przyjedzie i zamontuje blat. Zwróci też pobrane sprzęty. Na zakończenie montażu zostaniecie Państwo poproszeni o uregulowanie płatności końcowej.

 

UWAGA: Nie świadczymy usługi pomiarów bez montażu oraz montażu bez pomiarów. Nie świadczymy usług montażu i podłączenia płyt kuchennych, zlewów i innych instalacji.

 

Zobacz jeszcze:

Galeria – Granity szczególnie polecane na blaty kuchenne i łazienkowe

Podstawowe obróbki krawędzi blatów z kamienia

Poradnik – Blaty kuchenne i łazienkowe z kamienia naturalnego

Dlaczego warto wybrać kamień naturalny na blat kuchenny i łazienkowy

Lista Naszych Atutów

 

 

 

Nowości i promocje