Nie ulega wątpliwościom fakt, iż element ten stanowi duszę wielu przestrzeni nadając im wyjątkowy charakteru oraz nieprzeciętną elegancję. Schody granitowe i schody marmurowe wspaniale wkomponowują się nie tylko w przestrzeń instytucji, obiektów komercyjnych i biznesowych, ale i we wnętrza i aranżacje domów.

Schody granitowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest elegancja i obecność klasycznych rozwiązań. Ujmują nie tylko swoją estetyką, ale również trwałością, która sprawia, że pokonywanie każdego stopnia staje się przyjemnością. Podobnie jak schody marmurowe są one w stanie wprowadzić do wnętrz ponadczasową elegancję oraz odrobinę wzniosłości. Pozostają również konstrukcją w pełni bezpieczną, trwałą oraz odporną na czynniki towarzyszące intensywnej eksploatacji (dotyczy to zwłaszcza schodów granitowych).

 

Poradnik – schody wewnętrzne z kamienia

Jeśli chcesz wiedzieć jaki kamień nadaje się na stopnie wewnętrzne a jaki zdecydowanie nie, jaka powinna być powierzchnia stopni wewnętrznych i ich grubość, czy kształt klatki schodowej ma wpływ na cenę stopnic z kamienia, a wreszcie czy można samodzielnie zamontować stopnie – odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie Państwo w naszym poradniku „Schody wewnętrzne z kamienia – poradnik”

 

Poradnik – schody zewnętrzne z kamienia

Tym wszystkim, którzy są zainteresowani realizacją stopni zewnętrznych w kamieniu naturalnym polecamy nasz poradnik „Schody zewnętrzne z kamienia”. Dowiecie się z niego Państwo jaka powinna być powierzchnia stopni zewnętrznych i dlaczego nie może być to powierzchnia polerowana, co wpływa na cenę schodów oraz czy kamień montowany na zewnątrz należy impregnować. 

 

Schody na konstrukcjach ażurowych

W wielu obiektach coraz częściej stosowane są schody na konstrukcjach ażurowych. Jest to rozwiązanie nowoczesne, które od firmy kamieniarskiej wymaga przygotowania wyrobu o większym stopniu skomplikowania niż ma to miejsce przy stopniach klasycznych. Zapraszamy do obejrzenia naszej ostatniej realizacji – schody na konstrukcji samonośnej.

 

Prezentacja – schody granitowe i marmurowe – dostępne wykończenia

Zapraszamy do obejrzenia różnych propozycji wykonania klatek schodowych podzielonych tematycznie: według kształtu klatki schodowej, sposobu wykończenia stopni przy ścianach, sposobu montażu stopnic względem podstopnic oraz przykładowej zmiany barwy kamienia w zależności od rodzaju wykończenia jego powierzchni. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji „Dostępne wykończenia schodów”

 

Zobacz jeszcze:

Aktualności – informacje o nowych dostawach

Nasze usługi – czyli w czym możemy Tobie pomóc

Dla kogo jesteśmy – sprawdź czy nasza oferta kierowana jest do Ciebie

Dlaczego my – zalety naszej firmy

Na jakich kamieniach pracujemy – zobacz jakie materiały proponujemy

Dlaczego kamień naturalny – informacje dla nieprzekonanych

Galeria – zobacz nasze propozycje materiałowe

Nasze realizacje – zobaczy co i gdzie zrobiliśmy

 

 

 

Nowości i promocje