Naszym klientom proponujemy okładziny kamienne na ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Do wnętrz świtanie nadają się zarówno marmury i granity oraz piaskowce i trawertyny. Na zewnątrz polecamy granity oraz piaskowce.

Kamień bardzo dobrze prezentuje się zarówno na całych powierzchniach lub jako detal.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów zastosowania kamieni na okładziny ścian.

 

Kamienna zabudowa wanny

Na tego typu okładziny proponujemy przede wszystkim granit. Zastosowanie marmuru czy trawertynu nie jest wykluczone – przy tych kamieniach należy jednak pamiętać, że nie usuwana woda może prowadzić do szybkiego zmatowienia elementów.

Zabudowa wanny z czarnego polerowanego granitu

Proponowaną powierzchnią wykończenia to powierzchnia polerowana,  która nie powoduje problemów w utrzymaniu czystości.

Zabudowa wanny z trawertynu z nakrywką z granitu Crema Cappucino, ściany wyłożono również trawertynem

Ważne jest, aby powierzchnia została przygotowana w wyniku mechanicznej obróbki a nie chemicznej ingerencji, ponieważ ta z czasem  może zanikać tworząc np. zacieki. Zdecydowanie odradzamy stosowanie powierzchni piaskowanych, płomieniowanych lub innych o strukturze otwartej.

 

Zabudowa ścian w prysznicu

Z uwagi na bezpośrednie działanie wody i środków myjących najlepszym wyborem będzie granit w wykończeniu polerowanym. W przypadku wykonywania w kamieniu również brodzika należy zwrócić uwagę, aby był on wykonany w powierzchni antypoślizgowej. Może to rodzić problem w utrzymaniu czystości, ale w tym przypadku bezpieczeństwo użytkowników przedkładane jest nad względy estetyczne i praktyczne.

Zabudowa ścian w prysznicu – granit Marinace z obwódką z kamienia Angola Black, wymiar każdej z płyt to 90 cm x 250 cm

Zabudowy ścian w prysznicu wykonujemy w elementach maksymalnie dużych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć spoin, które z czasem mogą być źródłem problemów.

 

Zabudowa instalacji typu geberit

W zabudowach tych praktycznie nie ma ograniczeń co do rodzaju kamienia i wykończenia jego powierzchni. Z powodzeniem można zastosować marmur, granit, piaskowiec, trawertyn zarówno w wykończeniu polerowanym jak i antykowanym, szczotkowanym czy antypoślizgowym.

Zabudowa ściany z granitu Marcince z półeczką z czarnego granitu – płyta czołowa przygotowana w taki sposób, aby wraz z płytami bocznymi dawała efekt bryły

 W kamieniu wykonujemy wszystkie niezbędne otwory potrzebne do montażu miski ustępowej, rur kanalizacyjnych oraz przycisku. Klienci otrzymują gotowy produkt przygotowany pod indywidualne zamówienie.

 

Zabudowa ścian przy blatach kuchennych

Zabudowa ścian przy blatach kuchennych (tzw. fartuchy) jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Po pierwsze ten sam kamień możemy wykorzystać zarówno na blat jak i na ścianę co eliminuje problem doboru materiału i jego koloru do ściany lub blatu.

Przykład blatu kuchennego – granit Crema Cappucino – z tego samego kamienia wykonano blat oraz okładzinę ściany

Po drugie kamień pełni funkcję ochronną ściany – dobrze dobrany względem trwałości i wykończenia jego powierzchni nie przyjmuje zabrudzeń, które mogą na trwałe wniknąć w innych materiałach wykończeniowych.

Okładzina ściany przy zlewie jest bardzo dobrym rozwiązaniem – wydostająca się woda nie niszczy kamiennej okładziny ściany

Szczególnie polecanym miejscem montażu jest przestrzeń przy płycie do gotowania. Unosząca się para wodna, strzelający tłuszcz przy smażeniu czy gotowane potrawy nie są mu straszne.

Przestrzeń pomiędzy płytą do gotowania a okapem kuchennym wyłożona granitem Colonial

Przy zakupie blatów kuchennych z kamienia naturalnego zawsze warto rozważyć również zakup fartuchów z kamienia, których cena za 1 m2 – w porównaniu do blatów – będzie zapewne znacznie niższa. Pamiętajmy – zarówno blaty jak i fartuchy należy wykonywać z granitu a nie marmuru, trawertynu czy piaskowca (więcej o blatach kuchennych znajdziesz w dziale Blaty).

 

Ściany ozdobne z kamienia

We wnętrzach rodzaj i powierzchnia kamienia jest praktycznie dowolna. Okładziną może być granit, marmur, piaskowiec, trawertyn. Wykończenie jego powierzchni również może być dowolne – od poleru przez szlif po antyk, satynę, szczotkę

Ściana ozdobna z płyt piaskowcowych szlifowanych

Montowane grubości to 2 cm i 3 cm przy czym rodzaj sposobu montażu wpływa na grubość stosowanego kamienia.

Ściana ozdobna z trawertyny – zdjęcie w trakcie prac montażowych

Montujemy płyty zarówno w dużych formatach (np: 250 cm x 100 cm)  jak i mniejszych, przy czym składając ścianę z mniejszych elementów staramy się, aby rysunek płyty pozostał zachowany.

Przykład ściany montowanej w dużych elementach (wysokich)

Bardzo popularne są również okładziny ścian z odpadów kamiennych, zwłaszcza marmurowych i z trawertynu.

Ściana ozdobna z odpadów – zdjęcie w trakcie realizacji

Równie popularne stały się zabudowy luster oraz instalacji sanitarnych, które oprócz funkcji użytkowej pełnią rolę ozdobną.

Zabudowa kamienna umywalki może być nie tylko funkcjonalna

 Inaczej niż w przypadku wnętrz, na zewnątrz rodzaj możliwego do zastosowania kamienia jest ograniczony. W naszym klimacie najlepiej postawić na granity oraz piaskowce. Więcej o zewnętrznych ścianach ozdobnych znajdziesz w dziale Elewacje.

 

Cokoliki przypodłogowe

Cokoliki przypodłogowe z kamienia nie tylko świtanie uzupełniają posadzki z kamienia ale również z desek, paneli czy parkietu.

Cokolik z marmuru Bianco Perlino jako kontynuacja filaru również z tego kamienia

Cokolikom możemy nadać dowolną wysokość oraz kształt indywidualnie zaprojektowany do wnętrza.

 

Zobacz jeszcze:

Aktualności – informacje o nowych dostawach

Nasze usługi – czyli w czym możemy Tobie pomóc

Dla kogo jesteśmy – sprawdź czy nasza oferta kierowana jest do Ciebie

Dlaczego my – zalety naszej firmy

Na jakich kamieniach pracujemy – zobacz jakie materiały proponujemy

Dlaczego kamień naturalny – informacje dla nieprzekonanych

Galeria – zobacz nasze propozycje materiałowe

Nasze realizacje – zobaczy co i gdzie zrobiliśmy

 

 

 

Nowości i promocje